Start » Altana

Altany ogrodowe

8 stycznia 2010 0 Komentarzy

altana ogrodowa, ogrodoweZdecydowanie największe możliwości, jeśli chodzi o aranżację altany mają właściciele dużych działek. Wówczas i sama altana może być pokaźniejszych raczej rozmiarów, poza tym nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wybrać jedną z rozlicznych opcji konstrukcyjnych. Są budowlami stosunkowo lekkimi i wykonanymi zdecydowanie najczęściej z drewna – w tym akurat przypadku to bezapelacyjnie najlepszy surowiec. Bardzo często odznaczają się one ażurową konstrukcją, aczkolwiek nie musi być to regułą. Ponieważ w dzisiejszych czasach możliwości w zakresie aranżacji ogrodów są na dobrą sprawę nie wyczerpane, tak i altany przybierają rozmaitą postać – w zależności od tego, w jakim stylu utrzymany jest ogród. Kupić je można zarówno w postaci gotowej, jak i wykonane na indywidualne zamówienie.

Nie bez znaczenia jest również wyposażenie takiego miejsca w odpowiednie meble. Idealnie się tutaj sprawdzi nieduży stolik wraz z krzesłami, wspaniały do relaksu okaże się także szezlong. Niektórzy w altanach montują także hamaki. Nie mniej istotne są również dodatki w postaci koców oraz poduszek. Warto o takie z pozoru mało ważne szczegóły się zatroszczyć, albowiem w dużym stopniu podnoszą komfort korzystania z uroków takiego miejsca, jakim jest altana.

W ramach ciekawostki warto nadmienić w tym miejscu informację, iż w dawnych czasach altany spełniały także i inną rolę – mówiąc zaś precyzyjniej, znajdowały zastosowanie w religijnym kulcie. Dość często altaną nazywa się również małe domki letnie stojące w ogrodach.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.