Start » Altana

Grunt to fundament

16 stycznia 2010 0 Komentarzy

altanka ogrodowaAltana to budowla bardzo mile widziana we wszystkich ogrodach. Aby jednak mogła spełniać swoje zadanie we właściwy sposób, trzeba spełnić przy jej budowie pewien absolutnie nieodzowny warunek – chodzi tutaj o fundamenty. Bez dwóch zdań – muszą one być wykonane bardzo solidnie.

Nie ma najmniejszego znaczenia przy tej okazji z jakiego surowca – czy to z drewna, czy z betonu etc. – altana jest wykonana. Nie ma tutaj potrzeby wykonywania głębokich fundamentów – pół metra w zupełności sprawę załatwi. Wybrane miejsce trzeba odpowiednio przygotować. Po wykonaniu wykopu, należy następnie ułożyć z desek szalunek, później zaś – zbrojenie z prętów. Dopiero po tych zabiegach przystąpić można do wylewania betonu. Musi się on związać, dlatego prace kontynuować można następnego dnia. Na beton kładzie się izolacyjną folię i specjalną siatkę z prętów, potem natomiast wylewa się posadzkę.

Uwieńczeniem prac jest wykończenie altany – tu możliwości jest sporo i wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni. Zadbajmy jednak o to, by altana stanowiła integralną część reszty ogrodu i była utrzymana w podobnej charakterystyce. Po wykończeniu wszelkich prac nie pozostaje nic innego, jak smaczna kolacja spędzona w naszym nowym nabytku, ciepłym wieczorem.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.