Start » Altana

Rośliny w altanach

10 marca 2010 0 Komentarzy

altankiAltana ogrodowa jest budowlą, która wykorzystywana może być w różnym celu, jednakże zdecydowanie najczęściej kojarzy się z relaksem oraz idealnym miejscem do wyeksponowania urody niektórych roślin.

Warto tutaj posadzić gatunki pnące, takie jak dla przykładu winorośl czy bluszcz – pnące się po ścianach altanek prezentować się będą wyjątkowo atrakcyjnie, a ponadto stworzą naturalną ochronę przed wiatrem. Pamiętać jedynie trzeba o odpowiedniej pielęgnacji tych roślin – mają one tendencję do dziczenia, więc w żadnym wypadku nie można do tego dopuścić. Rośliny trzeba regularnie przycinać.

Ponadto altana idealnie nadaje się do umieszczenia w niej roślin doniczkowych. Warto zatem zatroszczyć się o to, aby były to jakieś naprawdę ładne i ciekawe donice – w sklepach ogrodniczych wybór pod tym kątem jest ogromny. Wewnątrz altanki zamontować można również doniczki wiszące, gdzie takie rośliny jak fuksje choćby wyglądać będą przepięknie – ich odmian jest sporo, dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.